Андрій Герус пояснив свою заяву «браком політичного досвіду»

Представник президента Володимира Зеленського в Кабінеті міністрів Андрій Герус вибачитися через свою «невдалу свою фразу» про те, що «Зеленський жартував про зниження тарифів». Про це він написав у Facebook.

«Дається взнаки брак політичного досвіду, зокрема у спілкуванні із журналістами. Звичайно, тарифи це болюча тема, а тому погана тема для жартів або необачних коментарів», – написав він.

За словами Геруса, президент Зеленський вже двічі скликав нараду щодо можливості пониження тарифів для населення.

«Але це має відбуватися не спричинивши девальвації, додаткової інфляції чи економічної кризи. Робота над цим триває. Для деяких змін потрібен працездатний парламент та нові закони», – наголосив він.

Представник президента в уряді розповів про «комплексний план змін, який складається із:

  1. Зниження тарифів там, де це можна зробити без негативних побічних ефектів.
  2. Демонополізації енергетичних ринків.
  3. Збільшення видобутку газу та залучення для цього іноземних інвесторів. Відмова від імпортного газу дасть можливість знизити ціну газу на 20%-30%.
  4. Перегляд правил надання субсидій, оскільки є розуміння, що деякі категорії населення позбавлені субсидій несправедливо. Щоб мати у бюджеті гроші на субсидії, деяких олігархів доведеться позбавити податкових пільг та преференцій.
  5. Енергоефективність, термомодернізація житлового фонду. Менше споживання – менша платіжка.
  6. Зростання доходів населення, що буде зменшувати гостроту тарифного питання для домогосподарств».

«Хоча і без популізму, але питання тарифів, безумовно, у фокусі уваги. Звичайно, я багато із цих пунктів говорив і у живому інтерв’ю, але у заголовки/новини це не потрапило. Хто ще новий у політиці, вчіться краще на моїх помилках», – резюмував Андрій Герус.

Хочу вибачитися за невдалу свою фразу про те, що «Зеленський жартував про зниження тарифів». Дається взнаки брак…

Gepostet von Andriy Gerus am Mittwoch, 12. Juni 2019