Львівський суд визнав мовний недолік ноутбуків HP
Борець за права україномовних споживачів виграв суд проти Hewlett Packard

У світі може виникнути цікавий прецедент – ноутбуки Hewlett Packard повинні мати маркування клавіатури українською мовою. Справа у тому, львівський активіст Святослав Літинський виграв судовий позов проти продавця ноутбуків HP. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Наприкінці грудня 2014 року Літинський купив через Інтернет-магазин «STYLUS» ноутбук HP proBook 450 Gl, вартістю 12 445 грн. З’ясувалося, що ноутбук не має україномовного маркування клавіатури, а також відсутнє україномовне енергетичне маркування (інформація про рівень споживання енергії та інша техінформація). Продавець відмовився обміняти ноутбук чи безкоштовно усунути цей недолік, оскільки і не вважав це недоліком товару. Після того Святослав Літинський звернувся до суду.

Франківський суд Львова визнав недоліком товару відсутність українського маркування і ухвалив рішення про стягнення з Інтернет-магазину неустойки у розмірі понад 3600 грн, оскільки за українським законодавством продавець повинен сплачувати 1% вартості товару за кожен день затримки виконання законних вимог покупця.

«Сподіваємося, що за якийсь час зможемо купити ноутбук з українською клавіатурою, – продовжує захисник української мови. – Маємо намір продовжувати тиск – наприклад, спробуємо домогтися заборони імпорту невідповідних до закону ноутбуків, будемо і безпосередньо звертатися до Hewlett Packard».

До слова, старший викладач кафедри програмування Львівського університету Святослав Літинський уже кілька років послідовно бореться через суди за права україномовних споживачів товарів та послуг. Йому вдалося виграти позови проти виробника пральних машин Samsung, «ПриватБанку» і «Пузатої Хати». Він також став першим українцем, який через суд добився отримання паспорта громадянина України без російськомовного дубляжу.

1 КОМЕНТАР

  1. Отаке хоббі собі знайов собі чолов’яга! Так іх, Х’юлеттів з Паккардами, Майкрософтів усяких-знай наших!

Comments are closed.