Назви Львова, Ніжина і Житомира включено в найменування полків, щоби нагадати про їхню участь у звільненні цих міст в роки «Вєлікой Отєчєствєнной войни»

«Звільнили» раз – можемо «звільнити» знову!». Саме так можна інтерпретувати чергову провокацію кремлівського ватажка. Президент РФ Владімір Путін підписав укази про присвоєння почесних найменувань низці частин ЗС РФ. Зокрема, 6-й танковий полк російської армії називатиметься «гвардійський Львівський», 68-й танковий полк – «гвардійський Житомирсько-Берлінський», а 163-й танковий полк – «гвардійський Ніжинський», повідомляє РБК.

В указах зазначається, що почесні найменування присвоєно різним частинам «з метою збереження славних військових історичних традицій, виховання військовослужбовців у дусі відданості Вітчизні та вірності військовому обов’язку».

Назви українських міст включено в почесні найменування полків у пам’ять про участь частин у звільненні цих міст в роки т.зв. «Великої вітчизняної війни». Зокрема, почесне найменування «Житомирський» було присвоєно 93-й окремій танковій бригаді, на базі якої пізніше було створено 68-й полк, «в ознаменування здобутої перемоги і відзнаки у боях за визволення міста Житомира». Такий наказ підписав ще верховний головнокомандувач Іосіф Сталін 1 січня 1944 року. Після розпаду СРСР 68-й полк було розформовано, але в 2017 році відтворено.

Одночасно з цим низці частин російської армії було присвоєно почесні найменування, що включають у себе назви міст Білорусі – Вітебська (90-а гвардійська танкова Вітебсько-Новгородська дивізія), Кобрина (856-й гвардійський самохідний артилерійський Кобринський полк), Слонима (102-й механізований Слонімсько-Померанський полк).

381-й гвардійський артилерійський «Варшавський полк» названо на честь столиці Польщі.

Крім того, 400-й самохідний артилерійський полк отримав почесне найменування «Трансільванський», 144-й мотострілецька дивізія стала «гвардійською Ельнінською», 150-га мотострілецька дивізія – «Ідріцько-Берлінською», а 933-й зенітний ракетний полк – «Верхньодніпровським».