Єднання двох Церков глава УГКЦ Блаженніший Святослав назвав радісною перспективою

Українська греко-католицька церква може об’єднатися з Православною церквою України. Про це заявив глава УГКЦ Блаженніший Святослав, передає 5 канал.

Святослав наголосив, що єднання двох Церков є цілком реальним. Таку можливість глава УГКЦ назвав «радісною перспективою». Водночас, він не вважає, що через об’єднання одна церква повинна підпорядковуватись іншій.

«Найвищим знаком церковної єдності є таїнство Євхаристії. Тому коли йдеться про пошук шляхів відновлення єдності між християнами, йдеться про відновлення єдності у вірі, у її вираженні в літургійному житті. Тому коли хтось розриває цю єдність, він розриває євхаристійне сопричастя. Як це сталося між Москвою і Константинополем після рішення нашої Церкви-матері про надання автокефалії для Православної церкви України», – додав глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав наголосив, що вже є кілька рівнів можливої співпраці, про які вони домовилися з його блаженством Епіфанієм.

«Найперше, ми хочемо разом досліджувати спільну спадщину Київського християнства. Бо так історично сталося, що Греко-католицька церква часто в історії попадала під західні впливи, зокрема Латинської церкви. Православна церква потрапляла під впливи московські, тобто під впливи цієї славно- чи сумнозвісної Никонівської реформи, яка виражається у певних обрядових моментах», – розповів Святослав.

Як відомо, 5 січня у Стамбулі відбулося підписання томоса про автокефалію Православної Церкви України.

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав томос про автокефалію ПЦУ митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. 7 січня Томос представили у Софійському соборі в Києві.

Томос про автокефалію Православної Церкви України повернеться на деякий час до Стамбула для підпису членами синоду Вселенського патріархату.