У п’ятірку найнебезпечніших міст потрапили Запоріжжя, Кропивницький, Київ, Севєродонецьк та Миколаїв

Інститут суспільно-економічних досліджень опублікував рейтинг безпечності обласних центрів України. Цікаво, що якщо мешканці схвалюють діяльність поліції, то вони почуваються у більшій безпеці незалежно від кількості скоєних правопорушень, передає Українська правда.

Згідно з дослідженням, найбільш безпечним обласним центром України визнали Хмельницький. Також у п’ятірку лідерів потрапили Тернопіль, Чернівці, Чернігів та Івано-Франківськ. Найнебезпечнішими містами стали Запоріжжя, Кропивницький, Київ, Севєродонецьк та Миколаїв.

На позицію міста в рейтингу впливала кількість правопорушень та думка городян щодо рівня власної безпеки.

«Сприйняття громадянами стану безпеки в місті не завжди збігаються з об’єктивними даними щодо кількості кримінальних правопорушень. Так, в містах з приблизно однаковою кількістю кримінальних правопорушень громадяни оцінюють безпеку по-різному. Наприклад, в Івано-Франківську, Вінниці і Херсоні кількість кримінальних правопорушень приблизно однакова: від 150 до 165 на 10 тис. осіб. Проте городяни почуваються по-різному. У Вінниці та Івано-Франківську безпечніше, а у Херсоні значно менш безпечно», – розповіла експерт з макроекономічної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Крістіна Аврамченко.

Опитування виявило і цікаві парадокси. Наприклад, у туристично привабливому Львові зареєстровано понад 200 кримінальних правопорушень на 10 тис. населення, однак безпечно почуваються понад 65% городян. Водночас у прифронтовому Маріуполі злочинність одна з найменших у країні (32 злочини на 10 тис. населення), проте лише 41% респондентів почуваються у безпеці.

Те саме можна сказати і про діяльність поліції. В тих містах, де мешканці схвалюють діяльність поліції, вони почуваються безпечніше. Оцінки сприйняття та статистичні дані фактично збігаються, передусім у містах, де рівень злочинності найвищий і найнижчий, що також підтверджується соцопитуванням.

«Муніципальне опитування показало, що 73% хмельничан почуваються безпечно, йдучи додому ввечері після настання темряви. У той же час, в місті, порівняно з іншими обласними центрами, найменше кримінальних правопорушень – всього 2 на 10 тис. осіб. Натомість найменш безпечним обласним центром виявилось Запоріжжя, де зареєстровано понад 300 правопорушень на десять тис. осіб, а безпечно почуваються тільки 44% городян», – пояснює експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ