Тука: ЗСУ ще не мають достатньо сил, щоб атакувати чи воювати з російською армією

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб та екс-очільник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука вважає, що Україна поки не здатна повернути території окупованого Донбасу військовим шляхом. Про це він сказав в інтерв’ю виданню Апостроф.

На думку Туки, українська армія ще не має достатньо сил, аби атакувати чи воювати з російськими ЗС. До того ж, Росія ще не застосовувала повноцінно свою авіацію та ракетні війська проти Збройних сил України, що також впливає на баланс сил на фронті.

«Треба виймати голову з піску і відверто говорити, що проти нас зараз не діє авіація, проти нас зараз не діють ракетні види озброєнь. Чи в змозі ми зараз повноцінно дати відсіч у разі використання таких видів озброєнь? У мене є сумніви, що ми зможемо дати повноцінну відсіч у разі застосування Росією авіації і РВСП (ракетних військ стратегічного призначення, – ред.). Я вже не кажу про ядерну зброю», – наголосив він.

Також чиновник наголосив, що потрібно постійно нарощувати міць української армії, адже поки існує Росія, Україна завжди буде в небезпеці: «Росія – це ворог. Ворог страшний. Ворог підступний. Тому нам просто потрібно готуватися. А на це потрібен час. Час і гроші. Дуже великі гроші. Бо будь-яка армія для будь-якої країни світу – це величезні фінансові витрати».

За словами Туки, єдиний шлях повернення територій окупованого Донбасу – зовнішній вплив на Росію.

«Є інші шляхи, які я б хотів бачити. Це шляхи зовнішнього впливу на Російську Федерацію. Санкції, які б змусили її зробити ті чи інші дії. Можна зараз довго один одному розповідати, реально це чи нереально, бо є різні точки зору. Одні кажуть, що дурман великодержавний настільки глибоко засів в головах, що москалі готові воювати навіть у постолах і з балалайками. А інші кажуть, що все-таки холодильник перемагає телевізор. Я прихильник другої тези».

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб також не відкидає і повернення окупованих території у зв’язку зі знищенням Росії, яка існує в сьогоднішньому вигляді.

«Найбільш оптимальний варіант для України та, мабуть, і для всього світу – це взагалі припинення існування Росії як держави, в такому вигляді, як зараз. Скажу відверто: з моєї точки зору, ймовірність більше, ніж про це думає переважна більшість», – резюмував він.

Читайте: В Україні побільшало прихильників введення миротворців на Донбас

БЕЗ КОМЕНТАРІВ