Новини дострокових парламентських перегонів: по мажоритарному округу 223 (Шевченківський район Києва) від партії «Голос» висунули депутата Вікторію Пташник, яку раніше виключили з фракції партії «Самопоміч» через голосування в унісон з фракцією «БПП» за зміни до Конституції в частині так званого особливого статусу Донбасу.

Пташник є дружиною Олександра Мамуні – компаньйона колишнього заступника голови Адміністрації Президента Олексія Філатова, який також відомий як «смотрящий за судами» у Порошенка. Їхня фірма «AEQUO» була створена на другий день після призначення Філатова заступником голови АП, і одразу почала отримувати вигідні контракти. Зокрема, журналісти-розслідувачі програми Наші гроші з Денисом Бігусом виявили, що фірма Мамуні/Філатова отримала субпідряд на консультування стосовно спору НАК «Нафтогаз» з російським «Газпромом». Її залучила для консультацій норвезька компанія «Wikborg Rein», яка уклала контракт з «Нафтогазом» за безконкурсною процедурою.

Щоб уявити масштаби доходів юрфірми: лише за одним контрактом «Нафтогаз» сплатив «Wikborg Rein» 25 млн євро. За ринковою практикою, її український консультант міг отримати до 5% від загальної суми контракту, тобто 1,75 млн євро.

Слід зазначити, що саме Філатов з дружиною, будучи партнерами юридичної фірми, супроводжували продаж медіахолдингу UMH Group бізнесмена Бориса Ложкіна «бухгалтеру Януковича» Сергію Курченку.

Київський активіст Георгій Могильний, проаналізувавши декларації депутатки, виявив, що зарплата її чоловіка різко збільшилася після того, як вона почала підтримувати законопроекти Порошенка.

Велика зарплата чоловіка дозволила їм в минулому році придбати в столиці квартиру площею 195, 9 кв. м. за 11 млн 343 тис. грн.

Крім того, в Києві у Пташник є ще дві квартири площею 92,7 кв. м, 45,91 кв. м та автомобіль AUDI Q7 вартістю 2 мільйони 389 тис. грн. Згідно з декларацією нардепа, все рухоме й нерухоме майно записано на її чоловіка, вона ж має корпоративні права та цінні папери.

У парламенті Вікторія Пташник запам’яталася тим, що подала свою поправку до законопроекту №6746, яка дозволила олігархам не платити багатомільйонні штрафи до Державного бюджету. Як наслідок, після ухвалення цього законопроекту зчинився величезний скандал, і президент Петро Порошенко був вимушений його ветувати, попри те що його протягувала фракція «БПП».

Пташник була помічена журналістами-розслідувачами й в інших корупційних діях, як-от лобіювання інтересів голови АМКУ Терентьєва, від чого виграла безпосередньо фірма її чоловіка Олександра Мамуні.

Після вигнання з «Самопомочі» Пташник очолила партію «Демократичний Альянс», яку невдовзі покинула, а на цих виборах вже опинилася в партії «Голос» Вакарчука, від якої з незрозумілих причин вирішила балотуватися в Шевченківському районі Києва, хоча мешкає багато років у Голосіївському.

Інформацію про зв’язки чоловіка депутата Пташник з екс-заступником голови адміністрації Порошенка журналісти особисто повідомили Вакарчуку на з’їзді партії, де висували кандидатів.

«Усі докази (таких зв’язків), які у вас є, направляйте до нас, ми будемо їх вивчати. У нас немає жодних священних корів!» – пафосно заявив журналістам «Главкому» лідер партії Святослав Вакарчук. Проте досі жодної реакції на ці факти так і немає.

Читайте: Ложкін із Філатовим ведуть у Раду людей під брендом Вакарчука