Народна депутатка України від БПП Ірина Суслова

Ухвалений Верховною Радою закон про використання в Україні державної мови має низку недоліків, які не дозволяють йому нормально функціонувати. Про це заявила народна депутатка від БПП Ірина Суслова, передає Обозреватель.

За її словами, до закону внесуть велику кількість поправок, оскільки «є величезна кількість непорозумінь».

Для прикладу вона навела норму закону, згідно з якою держава має запроваджувати курси української мови: «Жодних відповідних змін до бюджету, жодних розрахунків не було надано. Таким чином, цю норму неможливо реалізувати, і вона мертва».

На думку Суслової, така ситуація склалася, оскільки депутати  «голосували наосліп».

«Остаточного тексту, за який голосували, ніхто не бачив. Всі пам’ятають історію про два місяці, в які проходило голосування. Але ніхто не побачив текст. Був розісланий законопроект на поштові скриньки депутатів. Проте потім ставилися якісь поправки на підтвердження, якісь знімалися. У результаті остаточного варіанту на руках ні у кого не було, коли проходило голосування», – заявила нардеп.

Крім того, вона спрогнозувала, що зареєстровані у ВРУ проекти постанов про скасування результатів голосування за закон про мову депутати не підтримають: «Закон зможе підписати голова Верховної Ради і відправити на підпис президенту України. Після цього опублікують офіційну інформацію про те, що закон набув чинності».

Читайте: У середині травня Рада деблокує закон про мову