Чиновника оголосили у розшук

Начальника Волинської митниці Державної фіскальної служби оголосили в розшук через підозру в хабарництві та зловживанні службовим становищем. Про це повідомила прес-служба прокуратури Київській області.

Разом з головним митником Волині хабарі від фізичних осіб за безперешкодний проїзд через державний кордон України також отримувади двоє його підлеглих інспекторів.

Зокрема, зазначається, що Польщі до України в 2017 році завезли спецтехніку для ремонту доріг. Потім її нібито вивезли назад у Польщу, про що записали в документах, а насправді техніка лишилася в Україні.

«З метою ухилення від сплати до державного бюджету митних платежів посадові особи митниці вивезення товару провели лише на паперах», – йдеться у повідомленні.

Митники, взявши хабар за безперешкодний проїзд через державний кордон, завдали збитків державі на суму понад 300 тис. грн.

Наразі чотирьом підозрюваним митникам, зокрема і керівнику митниці, скеровано повідомлення про можливість ознайомлення із зібраними під час досудового розслідування доказами. Після цього обвинувальний акт за ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 359 КК України буде скеровано до суду для розгляду по суті.

Крім того, триває досудове розслідування за фактом вчинення керівником Волинської митниці ДФС кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.182 КК України (незаконне збирання та зберігання конфіденційної інформації про особу). Він підозрюється у спостереженні за своїм підлеглим працівником – начальником одного з митних постів Волинської митниці ДФС та членами його сім’ї. Вказану інформацію отримував та зберігав з метою скомпрометувати підлеглого у майбутньому.При цьому, посадовець порушив низку конституційних прав громадян на недоторканість приватного життя, особисту та сімейну таємницю.

Враховуючи, що підозрюваний на виклик не з’явився та місцезнаходження не відоме, його оголосили в розшук.

На сайті ДФС зазначається, що начальником Волинської митниці є Кривіцький Віктор Броніславович.