Сам олігарх поки не прокоментував інформацію в ЗМІ

Одіозний екс-голова СБУ та перший віце-прем’єр-міністр в уряді Азарова Валерій Хорошковський може повернутися в управління телеканалу «Інтер» або ж отримає місце в дирекції та наглядовій раді. Про це пише Українська правда.

Згідно зі структурою власності, Дмитро Фірташ опосередковано володіє 36% телеканалу, Сергій Льовочкін – 9%, Валерій Хорошковський – 45%, 10% опосередковано має громадянин Кіпру Васула Константіноу.

Причому угода з 2013 року щодо передачі акцій «Інтера» вихідцям з групи «РосУкрЕнерго» досі не закрита. У Хорошковського кажуть, що вона має бути закрита в січні 2018 року. Водночас у Льовочкіна і Фірташа наполягають на 2019-му році.

Згідно з умовами, Хорошковський поступається акціями телеканалу по мірі надходження частин боргу. У близькому оточенні Льовочкіна стверджують, що вони винні Хорошковському кошти не за 45%, як записано в структурі, а за 30% акцій телевізійного активу.

Суму заборгованості також озвучують різну. Вона коливається від 300 до 400 мільйонів доларів США.

«Якщо (Льовочкін та Фірташ, – ред.) не доплатять, Валерій отримає місце в дирекції і наглядовій раді, як акціонер. Управління до нього не перейде», – стверджує співрозмовник, наближений до нинішніх управлінців «Інтера».

Ці слова заперечують люди, які тісно контактують з Хорошковським. Вони наполягають, що угода виписана таким чином, що якщо Фірташ та Льовочкін не виплатять всю суму, то Хорошковський отримає всі акції назад.

Сам Хорошковський поки не надав коментарів з цього приводу.  Він рідко буває в Україні, мешкаючи між Лондоном і Монако.

Нагадаємо, під час президентства Віктора Януковича Хорошковський займав посаду голови СБУ, а з січня 2012 року міністра фінансів та першого віце прем’єр-міністра.

У грудні 2012 року Хорошковський подав у відставку, пояснивши це ти, що не згоден з повторним призначенням Миколи Азарова на пост прем’єра.

У лютому 2013 року Хорошковський продав свій головний медіа-актив U.A. Inter Media Group, куди входить телеканал «Інтер», Дмитру Фірташу та голові Адміністрації президента Сергію Льовочкіну і виїхав з країни.