На думку Гройсмана, щоби було дешевше, позачергові вибори необхідно проводити навесні або восени 2020 року, об’єднавши їх з місцевими

Наступні позачергові вибори до Верховної Ради можна провести одночасно з місцевими виборами в 2020 році – після реформування парламенту. Про це заявив чинний прем’єр-міністр України, лідер партії «Українська стратегія» Володимир Гройсман в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Гройсман пояснив: якщо зараз сформувати Верховну Раду з 423 депутатів за старою системою, то з таким парламентом доведеться жити наступні п’ять років.

«Це не правильно. Тому, щойно ми його (парламент, – ред.) сформуємо, треба провести реформу, зняти недоторканність, треба, щоби президент підписав відкриті списки, треба зменшити кількість депутатів, закріпити децентралізацію в Конституції, і через якийсь період йти на вибори», – вважає політик.

На думку Гройсмана, щоби було дешевше, такі позачергові вибори необхідно проводити не влітку, а навесні або восени 2020 року, об’єднавши їх з місцевими.

Також політик заявив, що 250 депутатів – це оптимальна кількість для того, щоби було і представництво всієї України, і ефективність ухваленя необхідних рішень.

Як відомо, 21 липня в Україні пройдуть позачергові вибори до Верховної Ради.