Сам прем’єр каже, що готовий знизити ціни на блакитне паливо «хоч завтра»

Кабінет міністрів готовий знизити ціну на газ для населення в 2 або навіть у 4 рази, якщо це не суперечитиме міжнародним домовленостям України з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та Євросоюзом. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час Українського енергетичного форуму, передає УНІАН.

«Чи можливо без наслідків для національної економіки, без економічного колапсу, чи можливо сьогодні знизити в два, три або чотири рази ціну на газ в країні? Я прошу вас, як професійних людей, обговорити цю тему, і глибоко впевнений в тому, якщо ви знайдете рішення, що це можливо, і це буде повністю збігатися з нашими домовленостями з ЄС, Світовим банком та МВФ, то я беру на себе зобов’язання це професійне рішення, яке буде знайдено, реалізувати, буквально, завтра», – сказав Гройсман.

«Але якщо (рішення, – ред.) немає, то я думаю, що ми повинні дуже голосно говорити про реалістичність, або це просто шалений популізм, який ми проживали не один рік, оскільки більшість учасників ринку не мали доступу до надр, вони були закриті, і фактично ми втратили десятиліття, втратили можливості стати енергонезалежною державою», – додав прем’єр.

Нагадаємо, Кабмін на засіданні 19 жовтня ухвалив рішення з 1 листопада 2018 року підвищити ціни на газ для населення на 23,5%, щоб Україна могла отримати кредит МВФ.

Після рішення уряду про підвищення ціни на газ МВФ оприлюднив заяву, згідно з якою Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), що завершується у березні 2019 року.