Прем’єр-міністр заявив, що жодних попередніх боргів за газ і жодних завищених нарахувань бути не може

Національна комісія детально перевірить усі облгази країни через шахрайство з платіжками. Про це 7 грудня заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє Еспресо.TV.

«Думаю, що в середу ми доручимо уряду або приймемо будь-якої іншої документ для того, щоби Національна комісія здійснила детальну перевірку всіх облгазів країни. Те, що я чую сьогодні, виходить за межі повноважень, від чого страждає населення. Напевно, навіть створимо спільну групу – НКРЕКП, представники уряду, Мінрегіону, Міненерговугілля, і почнемо їх приводити до тями», – сказав глава Кабміну.

Гройсман також наголосив, що жодних попередніх боргів за газ і жодних завищених нарахувань бути не може. За його словами, це шахрайство з боку постачальних організацій.

«Хочу зразу сказати на всю країну: перше – платіть тільки за фактично спожитий газ, платіть не більше 8,55 гривень – це друге. І третє: все інше – то є шахрайство з боку постачальних організацій, я це категорично заявляю. «Нафтогаз України» дав роз’яснення, з якого виходить, що ніяких попередніх боргів і бути не може, ніяких нарахувань», – заявив він.

Гройсман пообіцяв з цього приводу звернутися до міністра енергетики.

«Тому я підготував сьогодні доручення і звернусь до міністра енергетики, звернусь до Національної комісії, яка є незалежна, але яка має повноваження контролю і перевірки, їх (постачальні організації, – ред.) треба вжарити по перше число, тому що по-іншому так не буде. Вони монополісти вже просто сіли всім на шию і звісили ноги», – сказав прем’єр.

Як відомо, 19 жовтня Кабінет міністрів ухвалив рішення про підвищення ціни на газ для населення. Таким чином, з 1 листопада українці платять за блакитне паливо на 23,5% дорожче.