У Грузії вперше Росію можуть офіційно визнати окупантом

Міжнародні суди повинні визнати Росію агресором і окупантом щодо воєнних дій Кремля 10 років тому в Абхазії та Південній Осетії. На цьому наполягає Грузія у Страсбурзі та Міжнародному кримінальному суді в Гаазі. Про це заявила міністр юстиції Грузії Тея Цулукіані, передає Грузія Онлайн.

«Наша позиція єдина і незмінна: Росія почала війну проти Грузії», – прокоментувала міністр юстиції події 10-річної давності.

За її словами, таку позицію Тбілісі захищає в Європейському суді з прав людини в Страсбурзі і в Гаазькому суді.

Зокрема, Цулукіані повідомила, що в травні під час відкритого засідання в Страсбурзі грузинська сторона представила дані з радарів, згідно з якими весь суверенний повітряний простір Грузії було буквально забито російськими літаками, у той час як жодного грузинського літака у небі тоді не було.

«Ми представили також різні докази військового і цивільного характеру, які підтвердили, що Росія вторглася в Грузію, зокрема на територію країни, а не тільки в повітряний простір. Грузинська сторона зробила все, щоб хоча б тимчасово відступити назад від лінії конфлікту, намагаючись уникнути більшого числа жертв», – підкреслила міністр юстиції.

Також вона висловила переконання, що дуже скоро вперше в історії Грузії буде ухвалено судове рішення, що визнає Росію окупантом.

Читайте: Україна та Грузія домовляються про поїздки громадян за внутрішніми паспортами