Експерти розповіли, чим цукор небезпечний для організму

Тим, хто дуже любить солодощі, слід знати, які небезпеки для організму приховує цукор.

Учені встановили, що цукор спричиняє низку хвороб: підвищення артеріального тиску, сприяє хворобам серця і інсультам.

Цукор викликає відкладення жиру, оскільки після споживання він зберігається у печінці у вигляді глікогену. Якщо глікоген починає перевищувати норму – надлишок цукру починає відкладатись у вигляді жиру на стегнах і животі.

Крім того, споживання цукру призводить до занадто швидкого підвищення рівня глюкози та інсуліну, викликаючи помилкове відчуття голоду, що сприяє переїданню.

Також цукор послаблює кістки, оскільки, щоб засвоїти рафінований цукор, організму доводиться витрачати велику кількість кальцію, вимивання якого з кісткових тканин призводить до остеопорозу. До того ж, він впливає і на стан зубів – псується зубна емаль.

Експерти стверджують, що споживання цукру прискорює старіння шкіри – він відкладається «про запас» у колагені – білку, який становить основу сполучної тканини, і робить шкіру менш пружною і еластичною.

Абсолютно відмовитися від цукру не можна, оскільки він необхідний для роботи організму. Отож, медики рекомендують виключити з раціону саме рафінований цукор, який входить до складу цукерок, тортів, згущеного молока та варення. Корисним цукор для організму буде у складі фруктів, овочів або меду.