У Генштабі запевнили – рішення Путіна щодо ППО не слід боятися

Речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов закликав не хвилюватися через внесення президентом Росії Владіміром Путіним до Державної Думи проекту федерального закону, що дозволить РФ використовувати ППО на кордонах Білорусі з ЄС та Україною. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода.

«Хочу відразу заспокоїти наших глядачів. Питання стосується суто технічного напрацювання цього документа»,  – підкреслив Селезньов.

Він також пояснив, що, починаючи від 2009 року, Союзна держава Білорусі та Російської Федерації здійснює спільний контроль за повітряним простором над територією цих двох держав. Що ж до контролю за повітряним простором над територією Білорусі, то цим займаються відповідні підрозділи ППО Збройних сил Республіки Білорусь.

«Щоб адаптувати документ, зафіксований 2009 року, президент Росії подав протокольне доручення, щоб привести його у відповідність до сучасних реалій», – додав речник Генштабу ЗСУ.

Щодо позиції ЗСУ, то, за його словами, Повітряні сили ЗСУ виконують завдання виключно в повітряному просторі нашої країни. Тому, переконує він, немає причин будь-кому хвилюватися, що ми можемо мати клопіт, пов’язаний із цим документом.

Крім того, Селезньов повідомив, що минулого року Збройні сили України провели низку стратегічних, командно-штабних навчань, у ході яких опрацьовувалися різні варіанти застосування ЗСУ в рамках реагування на будь-які випадки і факти агресії з боку можливого противника: «Навчання показали рівень готовності ЗСУ для відбиття агресії на будь-якому з напрямків».

Читайте: Кремль домагається використання білоруських ППО на кордоні з Україною

БЕЗ КОМЕНТАРІВ