Лобісти мали довести, що судове переслідування Тимошенко є справедливим

22 серпня колишній партнер американського політтехнолога Пола Манафорта Рік Ґейтс дав свідчення у справі про лобіювання в США екс-президента-втікача Віктора Януковича. Про це повідомляє Голос Америки.

Зокрема, Ґейтс, ключовий свідок у справі, розповів про звіт 2012 року, який склали американські юристи на замовлення тодішнього українського уряду. За його словами, метою цього звіту було відбілити репутацію Януковича в США та Європі. Зокрема, в той час основною перешкодою для євроінтеграції України був процес над екс-прем’єркою Юлією Тимошенко. Складений юристами звіт повинен був показати, що судове переслідування Тимошенко є справедливим. Коштував документ недешево – 4,5 млн доларів. За словами Ґейтса, заплатив за нього український олігарх, зять Леоніда Кучми Віктор Пінчук.

Крім підготовки звіту для ЗМІ, американські юристи зустрічалися з Олександром Кваснєвським і Петом Коксом, які тоді очолювали місію Європарламенту в Києві. Лобіст стверджує, що їх повинні були переконати в тому, що процес над Тимошенко – це не переслідування за політичними мотивами.

Як повідомлялось, екс-керівник президентської кампанії Дональда Трампа і лобіст інтересів Віктора Януковича в США Пол Манафорт під час роботи в Україні політичним консультантом заробив понад 60 мільйонів доларів.

У березні 2019 року суд в США виніс рішення у справі Манафорта. Політтехнолога засудили до 7,5 років тюремного ув’язнення. Пол Манафорт пішов на угоду зі слідством і визнав себе винним у змові проти США і перешкоджанні правосуддю.