Президент вважає, що війну на Донбасі можливо припинити лише шляхом дипломатичних переговорів

Президент України Володимир Зеленський заявив, що війну на Донбасі можливо припинити лише шляхом дипломатичних переговорів. Про це він заявив на пресконференції за підсумками саміту Україна-ЄС в Києві, передає Обозреватель

«Цю війну ми хочемо зупинити. І хочемо повернути мир в Україні. Але це можливо зробити єдиною «зброєю» – це дипломатія», – сказав він.

Президент також висловив жаль, що делегації деяких країн із Парламентської Асамблеї Ради Європи не побували на Донбасі.

«Я впевнений – це було б їм дуже корисно», – додав він.

Він зазначив, що сторони поступово рухаються до стійкого припинення вогню на Донбасі.

«Розумію – не так швидко, як хотілося б. Тому що фактично ми рухаємося по мінному полю, у всіх сенсах цього слова. І попереду – багато роботи з відновлення Донбасу», – сказав він.

Також Зеленський заявив, що не виключає зняття економічної блокади з Донбасу. Для цього терористи «Л/ДНР» повинні повернути підприємства Донбасу під контроль Києва.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, згідно з результатами опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою центру Разумкова, більшість громадян – 49% –вважає, що «заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі». водночас встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують лише 17% населення.