15 квітня виникла масштабна пожежа у старовинній будівлі собору Паризької Богоматері

Космічна програма Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus опублікувала перше зображення постраждалого внаслідок пожежі собору Паризької Богоматері, зроблене з космосу. Фото оприлюднили у Twitter

В описі до фото зазначається, що зображення представила американська компанія Planet Labs, яка розробляє мініатюрні супутники для дослідження космосу.

Фото: twitter.com/CopernicusEU

Copernicus також опублікувала знімок собору до пожежі.

Фото: twitter.com/CopernicusEU

Як відомо, близько сьомої вечора 15 квітня спалахнула масштабна пожежа у старовинній будівлі собору Паризької Богоматері. Всього за дві години на очах мешканців міста і туристів обвалився дах собору і шпиль.

Читайте: На відновлення Нотр-Дам зібрали вже майже мільярд доларів

Через годину після початку пожежі французькі пожежники повідомили, що він, за попередніми даними, міг бути якось пов’язаний з реставраційними роботами, які розпочали в храмі в квітні. Навколо собору звели будівельні риштування, полум’я спалахнуло в задній частині покрівлі, біля них і швидко поширилося дахом.

16 квітня пожежники відзвітували, що займання ліквідовано. Вогонь гасили понад 400 пожежників близько дев’яти годин. Двоє поліцейських і пожежний отримали легкі поранення.

Читайте: Як виглядає Нотр-Дам після пожежі (відео)