Собор Паризької Богоматері – один з найвідоміших символів столиці Франції

Близько сьомої вечора 15 квітня спалахнула масштабна пожежа у старовинній будівлі собору Паризької Богоматері. Всього за дві години на очах мешканців міста і туристів обвалився дах собору і шпиль.

Через годину після початку пожежі французькі пожежники повідомили, що він, за попередніми даними, міг бути якось пов’язаний з реставраційними роботами, які розпочали в храмі в квітні. Навколо собору звели будівельні риштування, полум’я спалахнуло в задній частині покрівлі, біля них і швидко поширилося дахом.

16 квітня пожежники відзвітували, що займання ліквідовано. Вогонь гасили понад 400 пожежників близько дев’яти годин. Двоє поліцейських і пожежний отримали легкі поранення.

Версія про ненавмисну пожежу в соборі Паризької Богоматері є головною для слідства.

Іноземні ЗМІ публікують відео, як виглядає собор після пожежі:

Гроші на відновлення пам’ятника архітектури пообіцяла пожертвувати низка великих компаній і бізнесменів. Зокрема, французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно розповів, що його інвестиційна компанія виділить 100 мільйонів євро на реконструкцію постраждалого від пожежі собору.

Ще 200 мільйонів євро пообіцяла родина Бернара Арно та їхня компанія LVMH – бізнес-імперія, до складу якої входять Louis Vuitton і Sephora. Загалом, менш ніж за добу на відновлення собору зібрали 700 мільйонів євро.

Головний архітектор Кельнського собору прогнозує, що на відновлення шкоди, якої зазнав Собор Паризької Богоматері в результаті нищівної пожежі, можуть піти десятиліття.

Собор Паризької Богоматері – один з найвідоміших символів столиці Франції відтоді, як його побудували 850 років тому.

Нотр-Дам де Парі відігравав ключову роль у видатних історичних подіях. І останнім часом знаменитий собор щороку приваблював 13 мільйонів відвідувачів з усього світу.

Біля Собору Паризької Богоматері розташований знак французького «нульового кілометру» – офіційний центр столиці та позначка, від якої вимірюють усі відстані до Парижа.

У соборі, який є одним із символів католицизму, зберігалися священні реліквії, зокрема  і терновий вінець, який начебто вдягав Ісус Христос перед тим, як його розіп’яли.