Хвиля заввишки у три метри зруйнувала будинки, потрощила авто й дерева

У ніч на 23 грудня біля узбережжя Індонезії сталося масштабне цунамі, спричинене виверженням вулкана. Внаслідок цього постраждали близько двох тисяч людей, а більше п’яти тисяч були  змушені залишити свої домівки. Про це інформує видання the Бабель.

Цунамі сталося у Зондській протоці, що розділяє острови Ява і Суматра. Найбільше постраждали округи Пандеґланґ, Південний Лампунґ і Серанґ, де розташовані популярні індонезійські курорти.

Стихійне лихо пошкодило більше 600 будинків, 69 готелів, сотні автівок і човнів. За останніми даними, загинули понад 370 людей, майже півтори тисячі дістали травм і ще більше сотні вважаються зниклими безвісти. А більше 5,5 тисячі людей змушені шукати тимчасового притулку.

За прогнозами рятувальників, кількість потерпілих зростатиме, оскільки через завали на дорогах рятівні служби не можуть швидко дістатися до всіх районів, що постраждали від стихійного лиха. Більшість загиблих і потерпілих – місцеві мешканці. Даних про потерпілих українців наразі немає.

Цунамі могло спровокувати нещодавнє виверження вулкану Анак-Кракатау, який виявляв особливу активність ще від червня цього року, час від часу викидаючи в атмосферу величезні стовпи попелу, а іноді й так звані вулканічні бомби — скупчення лави, що вилітають з жерла вулкана під час виверження.

Через те, що серія його вивержень досі триває, в Індонезії оголошено про загрозу нового цунамі. Людей закликають певний час триматися подалі від узбережжя. За словами експертів, великої кількості потерпілих не вдалось уникнути через неефективну роботу системи раннього сповіщення про цунамі та застарілу апаратуру, попри той факт, що Індонезія розташована у сейсмонебезпечній зоні. Головним недоліком системи сповіщення називають те, що вона налаштована на моніторинг землетрусів, а не підводних тектонічних зсувів, які також здатні провокувати цунамі.

Це вже другий випадок масштабного стихійного лиха в Індонезії за останні кілька місяців. У вересні 2018 року близько двох тисяч людей загинули на острові Сулавесі, коли спровоковане потужним землетрусом цунамі зруйнувало місто Палу на цьому острові.