На думку Клімкіна, скасування санкційного тиску на РФ зруйнує всю логіку дій останніх років

Україна може відмовитися від дотримання Мінських угод у разі, якщо Німеччина, Франція та інші держави скасують санкції щодо РФ у Раді Європи. Про це заявив у Брюсселі міністр закордонних справ Павло Клімкін, повідомляє Європейська правда.

Клімкін наголосив, що на зустрічах у неділю ввечері та у понеділок уже повідомив про це колег-міністрів з європейських держав.

«Якщо ви підете (на зняття санкційного тиску, – ред.), як хочуть декілька країн, я того ж дня вийду і скажу, що «Мінська» у нас відтепер немає, і його вбила не тільки Росія, його вбили також ви», – сказав він.

За словами Клімкіна, попри відсутність прямого зв’язку між «Мінськом» та санкційним тиском на РФ у Раді Європи, Україна має підстави для такого кроку.

«Якщо зараз, після того як Росія почала видавати паспорти (мешканцям окупованої території Донбасу, – ред.), ви підете на кроки назустріч Росії – тоді тотально руйнується взагалі вся логіка того, що ми досі робили», – пояснив міністр.

Видання нагадує, що головним лобістом зняття санкційного тиску є Німеччина, яку підтримують французи та низка інших держав. Клімкин підтвердив, що сконцентрувався на переговорах із ними.

«Німці це почули, і французи це почули, і голландці. Чи погодилися? Спитайте у них. Але з німецьким міністром ми окремо дуже довго це обговорювали сьогодні», – додав Клімкин.

Нагадаємо, Євросоюз не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення Кремля роздавати російські паспорти на Донбасі.

Нагадаємо, 24 квітня Владімір Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Читайте: За отримання «путінських паспортів» можуть позбавляти громадянства України