Колишній президент-утікач Віктор Янукович використовував для виведення грошей з України шведський банк Swedbank. Зокрема, він вивів щонайменше 34 млн шведських крон (3,6 млн доларів). Про це повідомляє шведське телебачення SVT з посиланням на своє масштабне розслідування про відмивання грошей.

Зазначається, Янукович використав рахунок Swedbank у Литві, щоби відмивати кошти через шведського кредитора у 2011 році. Гроші переводились через офшорну компанію Vega Holding Limited, яка мала рахунок у Swedbank.

Високопоставлене урядове джерело в Києві підтвердило SVT, що Vega Holding Limited – це компанія, яку Янукович використовував для виведення брудних грошей.

За словами українського прокурора Андрія Радіонова, гроші найімовірніше були отримані з хабаря, замасокваного під угоду про написання книги.

«34 мільйони крон відправлено нібито від книговидавця, але Янукович ніколи не напише книгу – основа для трансакції була шахрайською», – зазначає телекомпанія.

Згідно з документами, які має у розпорядженні SVT, банку стало відомо «бізнес» Януковича у 2017 році, коли українська влада направила запит у банк.

Крім «гонорару» через рахунок компанії Януковича у Swedbank у період між 2007 та 2013 роками було переведено 170 мільйонів крон (18,2 млн доларів). Однак деталями цих трансакцій телекомпанія не володіє.

Один з найбільших банків Швеції, Swedbank, був роками задіяний у схемі масштабного відмивання грошей, заявляє шведський телемовник SVT. Кошти в еквіваленті $5,8 млрд були перераховані через підозрілі рахунки в Swedbank у державах Балтії.

Телемовник  проаналізував велику кількість секретних документів, які детально описували відносини між Swedbank та Danske Bank – іншим скандинавським банком, щодо якого вже висунуто звинувачення у причетності до багатомільярдного відмивання коштів.

Як відомо, в Україні Януковича заочно засудили до 13 років позбавлення волі.