Наразі кількість мігрантів, котрі хочуть отримати притулок в ЄС, зменшилася до рівня початку міграційної кризи

Для деяких країн Західних Балкан і Латинської Америки можуть призупинити дію безвізового режиму. Причина такого рішення – зростаюча кількість мігрантів із цих країн. Про це повідомив єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос, передає DW.

За його словами, країни можуть уникнути призупинення дії безвізу, якщо кількість прохачів притулку із Західних Балкан і Латинської Америки зменшиться.

Аврамопулос наголосив, що послання державам, громадяни яких мають право в’їжджати в Євросоюз без віз, недвозначне: їхня відповідальність – захищати цей привілей.

Зазаначається, що кількість мігрантів, котрі хочуть отримати притулок в ЄС, загалом зменшилася до рівня 2014 року, тобто до початку міграційної кризи. Впродовж перших п’яти місяців 2019 року зафіксовано близько 32 400 таких осіб, що на 31 відсоток менше порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

За даними Європейського бюро підтримки міграційних процесів (EASO), в перші чотири місяці поточного року майже кожна четверта заява про притулок в ЄС надходила від громадянина однієї з країн, що уклали з Євросоюзом угоди про безвізовий режим.

Приміром, кількість претендентів на отримання притулку в ЄС з Венесуели зросла порівняно з аналогічним періодом 2018 року на 121 відсоток, досягши 14 257 осіб, з Колумбії – на 156 відсотків (8097 осіб), з Албанії – на 30 відсотків (7138 осіб). Утім, лише незначне число таких прохачів може розраховувати на отримання притулку в країнах-членах ЄС.