В Євросоюзі відсутній консенсус щодо запровадження антиросійських санкцій

Євросоюз не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення Кремля роздавати російські паспорти на Донбасі. Про це розповіли журналістам міністри закордонних справ держав-членів ЄС, які зібралися в Брюсселі для відзначення 10-ї річниці Східного партнерства. Про це повідомляє Європейська правда.

Як заявив глава МЗС Чехії Томаш Петршичек, Євросоюз знає про рішення РФ, але не планує тиснути на Москву через нього.

«Зараз ми більше прихильні до пошуку діалогу, а не до тиску, як це робить сама Російська Федерація», – заявив він.

Позицію європейців підтвердив також румунський міністр Теодор Мелешкану. Він запевнив журналістів, що нові санкції проти РФ не потрібні також українцям.

«Це створить проблеми самій Україні», – заявив він, але не став уточнювати, у чому він бачить ці проблеми.

Необхідно зазначити, що позиція України є іншою. Київ закликав ЄС до посилення тиску на РФ. Частина держав Євросоюзу, яких зазвичай зараховують до числа друзів України, також виступають за посилення санкцій. Зокрема, про це заявив литовський міністр Лінас Лінкявічюс.

«Це (роздача російських паспортів, – ред.) – глибоке порушення міжнародного права. Ми домовлялися, що подальше порушення міжнародного права має вести до посилення тиску, тому я вірю, що мають бути нові санкції», – заявив він.

«Ми маємо запровадити персональні санкції проти росіян, причетних до цього рішення, а також маємо ухвалити рішення, що ЄС не визнає ці паспорти», – заявив естонський міністр Урмас Рейнсалу.

Водночас відомо, що для запровадження санкцій у ЄС потрібен консенсус, який наразі відсутній.

Нагадаємо, 24 квітня Владімір Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Читайте: За отримання «путінських паспортів» можуть позбавляти громадянства України