Корів, які нездужали навіть стояти, затягували із вантажних автомобілів на бійню

Група інспекторів Європейського Союзу здійснить тижневий візит до Польщі після повідомлень про те, що м’ясо хворих корів експортували в більш ніж десяток країн ЄС. Про це заявила речниця Єврокомісії Анка Падурару, передає Associated Press.

Польща є головним експортером яловичини. Особливе занепокоєння новина про м’ясо хворих корів викликала, оскільки частину могли доставити до шкіл і ресторанів.

За словами Падурару, Польща повідомила про цю проблему 29 січня в системі швидкого оповіщення ЄС про продукти харчування та корми, яка використовується для швидкого відстеження небезпечних продуктів і вилучення їх з ринку.

Головний ветеринар Польщі заявив, що понад 2,5 тонни підозрілого м’яса було експортовано до інших країн.

Польська ветеринарна інспекція позбавила бійні дозволу на роботу минулого тижня та порушила кримінальну справу.

Близько 800 кг яловичини з польської бійні було відправлено до Франції. Більшість м’яса вдалося вилучити та знищити, проте певну кількість встигли продати споживачам.

Нагадаємо, скандал почався після сюжету на польському телебаченні з прихованою зйомкою бійні біля Острув-Мазовецької на північному сході Польщі. На відео показали, як корів, які нездужали навіть стояти, затягують із вантажних автомобілів на бійню.

Читайте: У кав’ярні в Луцьку – масове отруєння м’ясом