Євген Якунов, журналіст

Коли я прочитав заголовок новини: «Дружина Нетаньягу викинула хліб, піднесений українцями», я ахнув. Перед очима постала картина: хамовитими тітка, якій від щирого серця вручили коровай, після церемонії зустрічі десь по дорозі до Бабиного Яру викинула його разом з рушником в урну… Просто жахливо!

Дивлюся відео. І все виявляється не так страшно. Ізраїльський прем’єр за всіма правилами відламав, вмочив в сіль і скуштував. А інший крихітний шматочок дав дружині. І вона не «викинула хліб», а розкришила цей шматочок на вітрі. Біблійним стилем можна сказати: віддала землі вирощене на ній.

Ось це «розкришила шматочок» на одному з телеканалів і прозвучало. А на інших – «викинула хліб». Є різниця? Це просто наш брат журналіст вирішив понагнітати. Але чому не з’їла? Запитав мене гнівний захисник традицій. Відповім запитанням на запитання: а хліб був кошерний?

Я не єврей. Мені важко сказати, що дозволено євреям в зв’язку з їхніми віруваннями, що – ні. Але у кожного народу є свої ритуали. свої релігійні правила і свої заборони. Що ми знаємо про них, засуджуючи інших?

Нетаньягу, можливо, і порушив якісь єврейські правила заради данини поваги наших традицій. Але дружина його не зобов’язана була.

Я пам’ятаю, як зустрічали хлібом-сіллю багатьох високих гостей країни. Далеко не всі з них дотримувалися священної для нас традіції. Хтось цілував хліб, хтось – кланявся йому. Треті просто брали його в руки і передавали свиті. У низці випадків – протокол не передбачав зустрічі з хлібом-сіллю.

Так навіщо з усього робити трагедію? Або таки треба?

Зрештою під час церемонії в Бабиному Яру Зеленський за іудейськими правилами повинен був надіти ярмулку. Тим більше що він єврей. А він стояв з непокритою головою. Міжнародний скандал?

Джерело: Євген Якунов