Рішення щодо РФ в Асамблеї ухвалили за повністю надуманими приводами, вважає Петрас Ауштревічус

Повернення російської делегації у Парламентську асамблею Ради Європи було помилкою та проявом політичної наївності. Про це заявив євродепутат із складу політичної групи Оновлення Європи (Renew) Петрас Ауштревічус, передає Укрінформ

За його словами, рішення щодо РФ ухвалили за повністю надуманими приводами.

«Але цю помилку вже зроблено, і добрих наслідків від цього годі й очікувати», – зазначив політик.

Він зауважив, що частина європейських політиків починає більш поблажливо ставитися до базових цінностей ЄС: «Вони говорять, що потрібен якийсь діалог, що треба залучати Росію до обміну думками. Я песимістично дивлюся на це (…) Це політична наївність, яка ґрунтується на бажанні, щоб бодай щось відбувалося».

Євродепутат наголосив на тому, що єдиним ефективним способом впливу на політику Росії залишаються санкції за порушення міжнародного законодавства.

«Політика санкцій є тим інструментом, який працює. Особливо економічні санкції, а також індивідуальні, персональні санкції проти тих, хто планує такі операції, які були здійснені проти українських моряків, або в інших ситуаціях. Саме над цим нам потрібно працювати, і не думати, що «легкий вітерець» із Заходу в формі діалогу змінить Росію. Ні. Політика Путіна ґрунтується на дуже чітко визначених інтересах, і поки ми не зробимо так, щоб ці інтереси не могли бути втілені, він буде продовжувати такі деструктивні дії», – наголосив депутат Європарламенту.

Нагадаємо, в червні Парламентська асамблея Ради Європи дозволила російській делегації повернутися в сесійний зал Асамблеї з відновленням всіх прав. При цьому не йшлося про жодні умови щодо відновлення територіальної цілісності і суверенітету України, зокрема про припинення окупації Криму та регіонів Донбасу. Єдині вимоги, які звучали на адресу Росії, – заплатити членські внески і допустити на свою територію комісара РЄ з прав людини.