Кіпр, Мальта і Греція видають чимало «золотих віз» або повноцінне громадянство особам з Китаю або колишніх республік СРСР

Вже у вересні Єврокомісія оприлюднить нові правила надання громадянства країнами-членами ЄС. Про це заявила єврокомісар з питань юстиції Вєра Юрова, передає Spiegel.

За її словами, останніми роками зросла кількість паспортів країн ЄС, отриманих виключно на підставі здійснених інвестицій в економіку країни або внаслідок придбання дорогої нерухомості. У зв’язку з цим Єврокомісія закликає країни ЄС до більшої стриманості при наданні громадянства вихідцям із третіх країн.

«Ми не хочемо ніяких троянських коней у Євросоюзі. Деякі країни-члени повинні докладати більших зусиль, щоб їхнє громадянство не отримували злочинці, які можуть нашкодити безпеці Європи або відмивати гроші», – додала Юрова.

Зокрема, у звіті згадуються, Кіпр, Мальта і Греція, які видають чимало довгострокових дозволів на проживання (так звані «золоті візи») або повноцінне громадянство особам з Китаю або колишніх республік СРСР.

З 2013 року кіпрське громадянство надається особам, які вклали щонайменше 2 млн євро в нерухомість або 2,5 млн євро в державні цінні папери чи кіпрські компанії. При цьому кандидат на отримання кіпрського паспорта не мусить здавати жодних мовних тестів або постійно проживати на острові.