Євродепутати вимагають від Росії звільнити всіх незаконно затриманих українців

Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою до Кремля негайно та беззастережно звільнити українського режисера Олега Сенцова і всіх інших незаконно затриманих в Росії та в Криму громадян України. За ухвалення документа 14 червня проголосували 485 європейських депутатів, повідомляє Укрінформ.

Євпропарламент суворо засудив масові систематичні порушення прав людини в Росії та в окупованому Криму. У документі згадуються імена усіх українських політичних в’язнів (їх понад 70), які утримуються в РФ та на анексованому півострові.

Європарламентарії також висловили солідарність з українським кінорежисером та активістом Сенцовим, нагадуючи що він з 14 травня голодує з вимогою звільнити усіх своїх співвітчизників, протиправно ув’язнених російським режимом.

У резолюції наголошується, що інший український в’язень – Володимир Балух – також голодує з 19 березня.

Також у резолюції висловлюється розчарування діями російської влади, яка ув’язнила українського громадянина Олександра Кольченка; а багато інших українських політичних в’язнів, зокрема Микола Карпюк, Володимир Присич, Олексій Чирній та Євген Панов, зазнали тортур.

Європарламент також звертає увагу на затримання російською владою в окупованому Криму кримських татар.

«Європарламент засуджує порушення міжнародного права в окупованому Криму, включаючи силове застосування російського законодавства, масштабну мілітаризацію Кримського півострова, що становить загрозу регіональній безпеці, а також масові й систематичні порушення прав людини, які стосується насамперед українців і кримських татар», – наголошується у резолюції.

Євродепутати закликали спеціального представника ЄС з прав людини звернути особливу увагу на ситуацію з правами людини на Кримському півострові, а також на непідконтрольних уряду територіях на сході України.