Відповідне рішення у Європарламенті підтримали 448 депутатів

Європейський парламент запустив процедуру покарання Угорщини за статтею 7 Договору про Європейський Союз, яка передбачає запровадження санкцій, зокрема позбавлення права голосу в Раді ЄС, за порушення засадничих демократичних цінностей. Про це повідомляє AP.

Рішення підтримали 448 євродепутатів. Проти проголосували 197 осіб, зокрема деякі представники Європейської народної партії, до складу якої входить і угорська партія «Фідес» Віктора Орбана.

Ця процедура застосовується вперше в історії.

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан, виступаючи в дебатах щодо доповіді і резолюції Європарламенту, звинуватив євродепутатів у тому, що вони хочуть покарати його країну за боротьбу проти імміграції і те, що сам Орбан називає «захистом християнських цінностей».

Опоненти Орбана заперечили йому, що в доповіді Європарламенту про ситуацію в Угорщині йдеться про замахи на незалежність судової влади, обмеження свободи преси, а також про зловживання під час розподілу грантів Євросоюзу.

Реальне покарання у вигляді тимчасового позбавлення права голосу Угорщини, однак, найближчим часом не загрожує.

У своїй резолюції Європарламент закликає Європейську раду почати процедуру щодо Угорщини за частиною першою статті 7 Договору про Європейський Союз, а в цій частині йдеться про рекомендації країні з приводу виправлення виявлених порушень.

Далі в статті 7 описано кілька кроків до запровадження санкцій у вигляді позбавлення права голосу, і на якомусь із цих етапів рішення ухвалюють кваліфікованою більшістю, але на одному потрібен повний консенсус.

При цьому Угорщина має союзника – Польщу в особі владної партії «Право і Справедливість» (ПіС). Проти Польщі запущено схожу процедуру (тільки запустила її Єврокомісія, а не Європарламент), і Орбан пообіцяв накласти вето на будь-які спроби покарати Польщу. У відповідь ПіС захищає Угорщину.

Читайте: Чи блокуватиме Угорщина на саміті НАТО статус аспіранта для України