ЄС визнав легітимним новий уряд Молдови на тлі політичної кризи в країні

Європейський Союз визнав законним новий уряд Молдови та готовий із ним працювати. Про це йдеться у спільній заяві верховної представниці ЄС із зовнішньої політики Федеріки Моґеріні та єврокомісара Йоганнеса Гана, передає DW.

«Європейський Союз позитивно сприймає рішення, ухвалені 8 червня парламентом Республіки Молдова, зокрема про формування правлячої коаліції. ЄС готовий працювати з демократично легітимним урядом на основі взаємної прихильності реформам і основним принципам, закріпленим у нашій угоді про асоціацію», – зазначено в документі.

Також у ЄС закликали «на тлі подій, що сталися після ухвалених рішень парламентом Молдови, зберігати спокій і стриманість».

Тим часом Конституційний суд Молдови продовжує наполягати на розпуску парламенту. Він тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона, надавши колишньому прем’єр-міністру Павлу Філіпу повноваження щодо розпуску парламенту. Останній одразу підписав указ про розпуск парламенту і призначив дострокові вибори на 6 вересня.

У свою чергу парламент Молдови визнав незаконними всі рішення Конституційного суду і оголосив поза законом уряд Філіпа і Демократичну партію, парламентську фракцію якої він очолює.

Напередодні у парламенті Молдови партія соціалістів і правий блок ACUM об’єдналися, обрали голову парламенту і затвердили новий склад уряду.

Читайте: Віктор Лешик: Українським телегрупам негайно треба їхати в сусідню Молдову