Ігор Луценко, народний депутат України

КОЛИ ВРЕШТІ НАЦБАНК ПРИКРИЄ РОСІЙСЬКІ БАНКИ, ПРИЧЕТНІ ДО ФІНАНСУВАННЯ ТЕРОРИЗМУ?

Україна офіційно вважає російський «Сбєрбанк» причетним до фінансування тероризму. Це випливає з позову, який українське МЗС направило у Міжнародний суд ООН у Гаазі.
На думку офіційної української влади, через Сбєрбанк здійснювалася підтримка терористів на Сході України, котрі здійснювали атаки на мирне населення. За це Україна вимагає від Росії компенсації.

Більше того, у тексті позову міститься фраза «російські банки», стосовно надання фінансової підтримки терористам, що діють в Україні. Це означає, що не тільки через «Сбєрбанк» ідуть гроші на убивства цивільних українців, але й через інші російські банки.

В той же час Національний банк України впродовж останніх двох років всіляко заперечував, що російські банки є джерелом небезпеки. Найсвіжіше заперечення варто зацитувати.

«НБУ наголошує, що в кожному із банків із російським капіталом ще з 2014 року працює куратор від НБУ, який ретельно відстежує всі операції, і у разі виявлення неправомірних операцій має всі інструменти для застосування заходів впливу. Наразі подібних порушень не виявлено», – запевнили в НБУ 17 лютого 2017 року.

Гонтарєва вважає, що слід розрізняти дочірні фінустанови в Україні та їхні материнські структури в Росії: «Я вважаю, що у нас немає російських банків – у нас є українські банки з російським капіталом».

Однак, якщо «Внєшторгбанк», «Альфабанк» та «Сбербанк» відкрито обслуговують рахунки терористів у Росії, чому їхня діяльність в Україні відбувається абсолютно безперешкодно?

Невже цілі керівництва цих структур не однакові?

Чому, навпаки, російські банки отримують пільговий статус – наприклад, потрапляють в обмежене коло обраних фінустанов, котрі мають право безпосередньої покупки валюти у Нацбанку?

Врешті, основне питання – чому ми вимагаємо від Міжнародного суду ООН вжити санкцій щодо російських банків, що фінансують терористів, натомість наша держава у особі Національного банку займається фінансовою підтримкою та лобіюванням комерційних інтересів цих же спонсорів тероризму?

Чи Нацбанк – це не держава Україна?

P.S. Як депутат, я неодноразово звертався із письмовими і усними вимогами до НБУ запровадити санкції щодо російських банків. Але позиція Гонтарєвої залишається незмінною – можна десятками незаконно відкликати ліцензії в українських банків, а от банки Путіна чіпати немає змоги.

Джерело: Igor Lutsenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ