Ігор Луценко, народний депутат України

Справа Колмогорова

Завершилася багатогодинна зустріч гурпи підтримки Колмогорова, Borislav Bereza і мене з Юрієм Луценком. Генпрокурор за моїм зверненням вирішив особисто вникнути в усі обставини справи, що потребувало часу. Тому, власне, і стався перенос з сьогодні на понеділок – Генпрокуратурі необхідно було уточнити свою позицію в суді. За що однофамільцю спасибі. На сьогодні є певний консенсус, що не може не радувати.

Далі пишу винятково від себе. По-перше, з судовим слідством у справі є суттєві проблеми. Не було розслідування ролі самих потерпілих – правоохоронці не з’ясували, чи є вони колаборантами. А,нагадаю, зараз потерпілий сидить у Росії і виходить звідти винятково скайпом. Погодьтеся, не з’ясувати, чи пособник він терористів, чи ні – це важливо.

Також результати службового розслідування (котре визнало, що Колмогоров діяв правильно), не було враховано судом. Врешті, суд повідмомляв у проведенні додаткових експертиз балістики. Є підстави сумніватися у тому, що на наявних експертних висновках можна взагалі щось вирішувати. Не було встановлено повністю, хто з військовослужбовців де стояв під час стрільби.

По-друге, у нас зараз найкраща перспектива – це повернути справу на судовий розгляд у апеляційну інстанцію. І там уже ретельно провести судове розслідування. Це найшвидший шлях, за КПК.

Після скасування у касації вироку у 13 років, захист може клопотати про зміну запобіжного заходу. Так що позитивна перспектива є. Це значить, що ми усі потрібні в понеділок, 11:00, Пилипа Орлика, 4.

Джерело: Igor Lutsenko