Ігор Луценко, народний депутат України

ГЕТЬ З МІНСЬКУ!

Після нинішнього голосування Білорусі проти резолюції 3-го комітету генасамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму Мінськ втратив останні ознаки формально нейтрального майданчика переговорів.

Якщо раніше Порошенко, Путін, і «наші західні партнери» могли робити вигляд, що Білорусь зберігає хоча б зовнішній нейтралітет у конфлікті Росії та України, то зараз – які є підстави нам туди літати? Тепер Мінськ мало чим відрізняється від Москви.

Звісно, з самого початку ми розуміли, що сам вибір географічного розташування передбачав, що Україна там здаватиметься Росії. Бо важко найти країну, більш близьку Росії у своїй внутрішній та зовнішній політиці. А переговори на території противника можуть бути переговорами тільки про капітуляцію.

І справді так було. Те, що відбувалося навколо столу переговорів, цілком відповідало тому, що було на ньому – Росія, кругом одна Росія. Показний «нейтралітет» Лукашенка дещо приховував капітуляційний характер угод, що у ньому обговорювалися – ну, а тепер ця пісня скінчилася. Невже наша влада буде відверто капітулювати?
Це прекрасно, коли злітають маски!

Є чудовий привід принаймні почати обговорювати можливу зміну формату мирних переговорів. Під це варто запропонувати інший майданчик, котрий передбачав би максимальну залученість наших союзників, у першу чергу, США.

Треба висунути нові ініціативи. Об’єднати міцно питання Донбасу і Криму. Показати реальними дипломатичними та правовими кроками нашим західним партнерам, що і влада, і народ України можуть і хочуть опиратися російській агресії, і не відступлять.
Тоді, у відповідь, ми можемо розраховувати на те, що нас поважатимуть і хоча б прислухатимуться до нашої думки. Тоді у нас з’явиться шанс стати невеликим, але все ж суб’єктом світової політики.

А якщо утремося і продовжимо приречено літати у Мінськ і вести за примусом Росії і «наших партнерів» перемовини з російськими ляльками, то рано чи пізно нас здадуть Москві. Назадорого.

Джерело: Igor Lutsenko