Ігор Луценко, народний депутат України

Про геніальну відповідь Керрі Порошенку «У нас усі суди антикорупційні»

Власне, я сумніваюся, що навіть сам Керрі зрозумів, наскільки мудру і правильну думку він висловив.

Річ у тім, що держава, її правова система – цілісний організм. І не може бути так, щоб один суд був чесним, а інші – ні. Принаймні, якщо ми проектуємо систему, а не механізм ручного керування.

Кожен суд має бути незалежним і фаховим. Бо у кожному суді вирішуються долі людей. І інколи питання, котрі вирішує «звичайний» суд, є важливіші, ніж ті, котрі вирішуватиме «антикорупційний». Допоки залишатиметься можливість впливати через залежні суди та інші інституції на суспільство, у ньому ніяка незалежність не буде реальною.

В Америці незалежність суду і суддів забезпечується виборність суддів і суддівським самоврядуванням. Чому нам американці це не пропонують як реформу?

Ризик же створення окремого суду спеціально під НАБУ, без гарантій його незалежності та без механізмів контролю законності та обґрунтованості рішень – це ризик побудувати ще один мегакорупційний орган, і примножити корупцію та беззаконня у НАБУ та САП.

Власне, я завжди казав – усі суди мають бути антикорупційні. Просто з тих міркувань, що по-іншому не вийде і ніде не виходило.

Джерело: Ігор Луценко