Ігор Луценко, народний депутат України

Підсумки Гонтарєвої.

  1. Рівень довіри до банківської системи впав катастрофічно. Так зване «очищення» банківської системи лише погіршило її стан, впало і кредитування, і залучення депозитів. Банківська система зараз не спроможна забезпечувати потреби економіки. Бізнес-клімат у банківській галузі зараз надзвичайно поганий через непередбачуваність дій регулятора.
    2. Рефінансування розкрадалося, під «пильним» контролем НБУ. Про це – розслідування у НАБУ. Взагалі, інститут кураторів став повністю неефективний. У всіх випадках з падінням банків куратори не спромоглися порятувати ні рефінанс НБУ, ні кошти вкладників.
    3. Гривня обвалилася на фоні безпорадних і хаотичних дій НБУ. При цьому, прозорого доступу до купівлі валюти у НБУ мали не всі банки – вочевидь, це наслідок наміру вступити у корупційні змови.
    4. Відвертий лобізм інтересів російських банків. У той час, коли Україна подає в міжнародні суди і закликає запровадити санкції до Росії, чиї банки, як стверджує наша держава у своєму позові, фінансують терористів на Сході країни, керівництво НБУ допомагало цим банкам уникати санкцій, захищало їх від тиску суспільства.
    5. Мільйони вкладників постраждали від незаконного виведення банків з ринку. Через десятки незаконних рішень НБУ щодо припинення діяльності фінустанов держава зазнала колосальних збитків – на кілька мільярдів гривень.

Джерело: Igor Lutsenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ