Спочатку в оренду можна буде взяти лише товари для офіса

Шведська мережа магазинів меблів і товарів для дому IKEA почне здавати меблі в оренду. Така послугазапроваджується в рамках програми з підвищення екологічності бізнесу. Про це розповів виконавчий директор Inter IKEA (володіє брендом IKEA) Торбйорн Льоф, передає РБК.

Першою країною, в якій IKEA випробує нову бізнес-модель, стане Швейцарія. Вже з лютого 2019 року там можна буде взяти в оренду товари для офіса, проте в планах компанії поширити таку практику і на кухонні меблі.

«Коли термін оренди добігатиме кінця, ви зможете здати меблі і взяти натомість щось ще. Замість того, щоби викидати предмети меблів, ми їх трохи оновимо і зможемо продати, тим самим продовживши життя товарів. Коли ця кругова модель запущена і працює, ми набагато більше зацікавлені не стільки в реалізації продукту, скільки в тому, що відбувається з ним, і в тому, що покупець дійсно про нього піклується», – розповів Льоф.

За рахунок запуску послуги оренди меблів шведський ритейлер планує скоротити свій вплив на навколишнє середовище.

IKEA вже запустила проекти з переробки деревини та інших типів своєї продукції, зокрема матраців, в деяких країнах. Крім цього, додав Торбйорн Льоф, керуючись екологічними ідеями, компанія вже змінила дизайн своїх диванів, щоб при утилізації їх легко можна було розібрати на частини з окремих матеріалів: дерево, метал, текстиль і пінопласт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 12 вересня 2018 року стало відомо, що шведська мережа магазинів меблів і товарів для дому IKEA вийде на вітчизняний ринок.