Ілон Маск почав будівництво тунелю в Лос-Анджелесі, щоб уникати заторів

Засновник SpaceX і Tesla Motors Ілон Маск розпочав будівництво тунелю в Лос-Анджелесі, який, за початковим задумом, повинен пов’язати офіси двох його компаній. Про це ідеться у матеріалі Wired.

Згідно з інформацією видання, нещодавно робітники розкопали «тестову траншею» біля офісу SpaceX, поблизу аеропорту Лос-Анджелеса. Завширшки вона становить 30 футів (приблизно 9 метрів), у довжину – 50 футів (15 метрів), а в глибину – 15 футів (4,5 метра). Поки невідомо, куди саме пройде тунель – до аеропорту або власне до офісу Tesla.

Перед початком будівництва Маск зізнався, що «поняття не має, що робить». За його словами, проведені роботи є стартом експерименту. Засновник SpaceX і Tesla планує з’ясувати, що необхідно для збільшення швидкості будівництва: її мають намір підвищити на 500-1000%.

Wired підкреслює, що для робіт на території двох компаній Маск обійдеться без додаткових погоджень. Щоправда, для продовження тунелю до аеропорту Лос-Анджелеса йому доведеться обговорити проект із міською владою і отримати від них дозвіл.

В одному зі своїх інтерв’ю глава SpaceX запевнив, що тунелі – це єдиний спосіб позбутися від заторів.

За його словами, безпілотні автомобілі тільки погіршать ситуацію на дорогах, оскільки зроблять особистий транспорт ще більш доступним. Низка ЗМІ з посиланням на дослідження дорожніх експертів повідомляли, що тунель, навпаки, призведе до зростання трафіку.

Уперше Ілон Маск заявив про цей проект у грудні 2016 року. Тоді він поскаржився на затори між офісами двох своїх компаній, одна з яких розташована в Кремнієвій долині, а інша – в Лос-Анджелесі.