Експерти Stratfor негативно налаштовані щодо надання Україні зброї США

Після візиту до України міністра оборони США Джеймса Меттіса він заявив, що американська влада активно аналізує питання надання Україні летальної зброї. За його словами, Білий дім – на боці України і зацікавлений в нарощуванні потенціалу української армії. Ця підтримка може зайти ще далі, про що пишуть експерти американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, передає Апостроф.

Як нагадують аналітики, остаточне рішення у цій ситуації – за Президентом США Дональдом Трампом. Однак слід пам’ятати, що американський Конґрес обмежив право Трампа впливати на політичні рішення щодо Росії. Так, американський президент таки підписав законопроект, що розширює санкції проти Росії, хоча й виступав проти нього.

Усі ці факти, за словами експертів Stratfor, вказують на велику ймовірність того, що США дійсно нададуть Україні летальну зброю, наприклад протитанкові ракетні комплекси Javelin.

Однак, як застерігають аналітики, якщо це відбудеться, то від Росії можна буде очікувати швидкої відповіді, зокрема ескалації конфлікту на сході України. Зокрема, бойовики можуть перейти у наступ і навіть спробувати захопити нові території.

Читайте: Порошенко і Меттіс обговорили введення миротворців на Донбас