Урочисте засідання Верховної Ради пропонують провести 1 червня 2019 року / На фото – Володимир Зеленський

Депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Олександр Сугоняко зареєстрував у Верховній Раді постанову про проведення інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського 1 червня. Проект постанови опублікований на сайті парламенту 10 травня.

У пояснювальній записці зазначається, що сам Зеленський хоче провести інавгурацію 19 травня, проте ця дата є непідходящою через вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

«Варто зазначити, що статтею 3 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» передбачено трансляцію урочистого засідання Верховної Ради України у повному обсязі у прямому ефірі по радіо та телебаченню, а також у запису в вечірні години по телебаченню. Разом з тим, у третю неділю травня, яка припадає цього року на 19 травня, відзначатиметься День пам’яті жертв політичних репресій», – йдеться у документі.

Також  нардеп зауважив, що, оскільки в інавгурації планують взяти участь лідери країн-партнерів та іноземні делегації, необхідний час для узгодження їхніх робочіх графіків.

«Саме тому вбачається за доцільне провести урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди складення присяги новообраним президентом України 1 червня 2019 року о 10 годині у залі засідань Верховної Ради України», – заявив у пояснювальній записці Сугоняко.

Як відомо, 21 квітня відбувся другий тур виборів Президента України.

30 квітня ЦВК оголосила офіційні результати виборів президента. Володимир Зеленський був оголошений новообраним президентом, його підтримали 73,22% виборців.

З травня офіційні видання «Голос України» та «Урядовий кур’єр» опублікували результати виборів президента. Таким чином, інавгурація новообраного глави держави Володимира Зеленського має відбутися не пізніше 2 червня.

Дату інавгурації затверджує Верховна Рада, яка має ухвалити відповідну постанову за поданням спікера не менше ніж 226 голосами.

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що дату інавгурації новообраного президента парламент призначить наступного пленарного тижня, з 14 травня.

Депутат Верховної Ради Сергій Каплін (фракція «Блок Петра Порошенка») пропонує парламенту провести інавгурацію новообраного президента в два етапи – у залі засідань парламенту і на стадіоні НСК «Олімпійський» 3 червня. Про це йдеться в проекті постанови №10270-3, зареєстрованому в Раді 7 травня.

Читайте: Інавгурація з «фішечками»: у Зе-штабі готують сюрпризи