Діти перебувають у стані середньої тяжкості в інфекційних відділеннях

У Дніпрі в школі № 62 отруїлись 16 учнів різного віку. В стані середньої тяжкості вони перебувають в інфекційних стаціонарних відділеннях різних лікарень міста.  Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міськради.

За словами мера міста Бориса Філатова, причини інциденту поки незрозумілі. Міський голова пообіцяв взяти ситуацію під особистий контроль.

«Якщо у виникненні інфекції будуть винні, якщо це – отруєння, а не ротавірусна інфекція, винні відповідатимуть повною мірою», – заявив Фідатов.

Міський голова Дніпра запевнив, що звертатиметься до правоохоронців та Держпродспоживслужби, щоби цю історію не намагалися розв’язати всередині гуманітарного департаменту або в колі відповідальних осіб.

Він додав, що якщо з’ясується, що винні постачальники, керівництво школи або персонал – вони понесуть відповідальність. Також Філатов пообіцяв виділити кошти на реабілітацію дітей і попросив не ширити «панічні чутки».

Причини виникнення інфекції нині встановлюють.  За даними міськради, вже створено спеціальну комісію, що перевіряє стан здоров’я інших учнів школи № 62 та їхнього найближчого оточення.  Також зазначається, що обстежують і персонал шкільного харчоблоку, інвентар кухні та безпосередньо продукти.

Нагадаємо, 2 липня 11 дітей-учнів школи художньої гімнастики Дерюгіних, які відпочивали в приватному таборі «Славутич» у селі Циблі Київської області, поскаржилися на погане самопочуття. В них виявили ознаки отруєння й Держпродспоживслужба взяла проби продуктів харчування.

Восьмирічну дівчинку ушпиталили в стані коми, інших дітей помістили до ізолятора. За фактом отруєння прокуратура порушила кримінальне провадження.

У Міністерстві охорони здоров’я повідомляли, що кома дитини з табору не пов’язана з отруєнням. Зазначалось, що це пов’язано із супутнім захворюванням.

12 вересня 8-річна дівчинка, яка перебувала в комі після отруєння у «Славутичі», померла. Розтин показав, що дитина померла саме через отруєння.