Глина
Лікувальна глина з канадської провінції

Канадські мікробіологи виявили, що природна мінеральна глина, яка трапляється на озері Кісаме в канадській провінції Британська Колумбія, має антимікробну активність, зокрема знищує бактерії, які володіють підвищеною стійкістю до антибіотиків і викликають лікарняні інфекції. Про це розповідається в прес-релізі університету Британської Колумбії.

До складу глини входить мінерал біотит (володіє антимікробними властивостями). Окрім того, в глині ​​мешкає значна кількість мікроорганізмів різних видів, які можуть продукувати антимікробні речовини.

Автори дослідження взяли 16 штамів ESKAPE-патогенів (абревіатура низки патогенних бактерій, які викликають більшість госпітальних інфекцій по всьому світу і мають підвищену стійкість до антибіотиків) з різних джерел, зокрема з головного шпиталю Ванкувера і додали до бактеріальних клітин суспензію глини. З’ясувалося, що при додаванні глини 14 з 16 штамів гине протягом 24 годин, решта – протягом 48 годин.

Зазначимо, корінні жителі Британської Колумбії, індіанці з племені Хейльцук, використовували цю глину як лікувальний засіб протягом століть.

Читайте: Хвороби очей лікуватимуть доісторичним вірусом

БЕЗ КОМЕНТАРІВ