На думку британського журналіста, Саакашвілі уміє чудово маніпулювати

Колишній президент Грузії та екс-очільник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі є невпинним маніпулятором, якого самореклама цікавить більше, ніж усе інше, та палким реформатором, який надихає інших. Крім того, він є набагато ближчим до європейських борців за справедливість, ніж інші в Україні. Цю думку висловив журналіст Овен Меттьюз у статті для The Spectator.

За словами оглядача, Саакашвілі – суперечлива постать. Багато його шанувальників вбачають у ньому розважливого, безстрашного лідера, однак в очах скептиків він постає безрозсудним авантюристом, який 2008 року спровокував російське вторгнення на грузинські території Абхазії та Південної Осетії. Більше того, його також вважають його невпинним маніпулятором, якого самореклама цікавить більше, аніж все інше.

Меттьюз переконаний: обидві сторони мають рацію, оскільки Саакашвілі поєднує в собі високі принципи та без п’яти хвилин маніакальні особисті амбіції, необачність і непорушну впевненість в собі, що робить політичним діячем сучасності, який є одночасно недосконалими та такими, що вельми надихає.

«Питання в тому, чи вистачить Порошенку рішучості ризикнути перетворити Саакашвілі у мученика, а себе – у міжнародного вигнанця. Порошенко відчайдушно потребує економічної підтримки з боку Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду. Тюремне ув’язнення Саакашвілі, давнього улюбленця Заходу, знищить останні сліди авторитету Порошенка. Йому також потрібна підтримка з боку США», – підкреслив журналіст.

Однак, додає він, «більш складна загадка полягає в тому, чи зможе Саакашвілі завдяки своїй яскравій і агресивній манері поведінки домогтися успіху у своєму хрестовому поході та перетворити Україну з неблагополучної мафіозної держави на успішну європейську».

Читайте: Саакашвілі під АП вимагає документи про позбавлення громадянства

БЕЗ КОМЕНТАРІВ