Рішення Трампа щодо удару по Сирії стало справжнім сюрпризом для Кремля

Лише за тиждень Президент США Дональд Трамп і його команда перейшли від заяв про те, що сирійський кривавий диктатор може залишатися при владі, до авіаударів по Сирії і, можливо, втягування США у новий воєнний конфлікт, масштаби та межі якого невідомі. Про це пише Politico.

Удари по Сирії – це запаморочливий переворот для того, хто під час президентської кампанії постійно скаржився на витрачені США трильйони доларів на близькосхідні війни і закликав Обам 2013 року не починати «дурні» авіаудари у намаганні покарати Башара Асада за використання хімічної зброї проти власного народу.

Журналіст зауважив, що Трамп виявився більш ніж «гнучким», заявивши, що жахлива картина сирійських дітей, отруєних газом, змінила його ставлення до Асада, на якого американські спецслужби відразу ж поклали відповідальність за злочин.

При цьому Трамп нічого не сказав про можливе покарання сирійського лідера: «Я не кажу, що буду чи не буду щось робити».

Як підкреслив оглядач, навіть після того, як з’явилися повідомлення про те, що адміністрація розглядає військові дії, Трамп продовжував вести себе скромно, не повідомляючи нічого конкретного про свої плани щодо Асада.

«Від різних джерел в адміністрації президента надходили, скажімо так, суперечливі відомості. Нещодавно державний секретар Рекс Тіллерсон говорив лише про багатоетапний процес імені Джона Керрі, що передбачає в першу чергу перемогу над ІД та стабілізацію Сирії, а потім «колективні зусилля з нашими міжнародними партнерами, які через політичний процес зможуть привести до відставки Асада», – зазначає видання.

Автор матеріалу нагадує, що до четвертої години четверга Рада національної безпеки планувала провести засідання для підготовки варіантів рішень для президента, який вийшов на телефонний зв’язок з Флориди.

«Сьогодні ввечері я наказав провести цілеспрямований військовий удар по авіабазі в Сирії, звідки була запущена хімічна атака», – коротко резюмував Трамп із «Мар-а-Лаґо», охрестивши цей крок необхідним «для запобігання і стримування розповсюдження та застосування смертоносної хімічної зброї». Американський лідер не уточнив, чи стане це одноразовою акцією, і які дії плануються в майбутньому. До того ж, він не говорив, що його метою є повалення Асада, він лише зазначив, що хоче «припинити масові вбивства і кровопролиття в Сирії, а також покласти край тероризму всіх видів та всіх типів».

На переконання журналіста, цими авіаударами Трамп вплутується в неймовірну авантюру, досвіду участі в якій немає ні у нього, ні у його адміністрації. Сирійський конфлікт неймовірно складний: десятки груп повстанців, що протистоять сирійським військовим і ополченцям, що виступають за підтримку режиму разом з силами «Хезболли», Ірану та Росії.

«Що буде далі? Було б нерозумно передбачати дії Трампа: може, він і сам цього не знає. Але, схоже, доведеться попрощатися з передвиборчим статусом мільярдера – коли він виступав своєрідним голубом миру. Тепер Трамп – президент війни», – резюмує автор матеріалу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ