Financial Times стверджує, що визнання Росією паспортів ОРДЛО – сигнал для України і Заходу

Авторитетне міжнародне видання Financial Times висунуло неочікувану версію щодо рішення російського президента Владіміра Путіна про визнання паспортів ОРДЛО.

У виданні підкреслили, що європейські дипломати бачать у визнанні Кремлем «документів» самопроголошених республік на Донбасі попередження для України і Заходу, оскільки воно з’явилося на тлі розчарування Москви новою адміністрацією у США.

Сполучені Штати так і не стали на бік Росії у конфлікті. Зокрема, як нагадали у Financial Times, віце-президент США Майк Пенс на Мюнхенській конференції зустрівся з Президентом України Петром Порошенком і запевнив його, що Вашингтон підтримує Київ і буде й далі наполягати на виконанні Мінських домовленостей. Т

У цей же час, у Києві низка політиків побачили у вчинку Москви вихід із Мінського процесу.

«Цей крок Кремля повністю знищує Мінський процес і дорівнює російській заяві про вихід з нього», – заявив секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов.

У свою чергу, ватажки проросійських бойовиків вважають, що таким чином Кремль визнав їхню «незалежність».

Кремль же виправдовує своє рішення, називаючи його «гуманітарним кроком». Нібито, це потрібно для того, щоб люди з Донбасу могли їздити в Росію на роботу і навчання. Але вони могли це робити і до цього часу за умови наявності українського паспорта.

Видання спрогнозувало, що ситуація після рішення Кремля зміниться лише в питанні шкільних атестатів, які тепер Росія збирається приймати. При цьому у Путіна наполягають, що рішення визнати документи так званих ДНР і ЛНР має тимчасовий характер. Його дія завершиться, коли будуть виконані Мінські домовленості. При цьому, російська сторона уже традиційно звинувачує у невиконанні саме Україну.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ