Неробочий святковий день запропоновано не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний

Український інститут національної пам’яті підготував нову редакцію законопроекту «Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні». Його подадуть на розгляд парламенту згідно з процедурою. Про це повідомляє прес-служба УІНП.

У документі враховані пропозиції, отримані впродовж місяця від громадян України, громадських об’єднань, партійних, профспілкових організацій та державних установ. У цілому, впродовж місяця надійшло 672 звернення.

Законопроект доповнили новою категорією – «Міжнародні дні». Сюди, серед іншого, включили 8 Березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) та 1 Травня – День праці (буде вихідним).

Оскільки українці не підтримали запровадження Шевченківського дня (9 березня) і Дня сім’ї (друга п’ятниця вересня) як вихідних святкових, цю пропозицію виключили з календаря.

Водночас інститут дослухався до побажань громадськості та включив до проекту традиційне свято – День Святої Трійці. Другий день після Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним.

Також вноситься як традиційне свято Різдво Христове за григоріанським календарем, що відзначається 25 грудня (не є вихідним днем).

Неробочий святковий день пропонується не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний (окрім Різдва за юліанським календарем, 7 січня).

День Державного Прапора України відзначатиметься 4 вересня (саме цього дня підняли синьо-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради України у 1991 році).

Законопроектом упорядковано скорботні дні й запропоновано День пам’яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів – в’язнів Соловецького табору особливого призначення.

Зазначені пропозиції обговорили у фаховому експертному середовищі, зокрема за участі експертів Реанімаційного пакету реформ та інших громадських організацій.