Інститут національної пам’яті презентував новий календар українських свят

Неробочий святковий день запропоновано не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний

Український інститут національної пам’яті підготував нову редакцію законопроекту «Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні». Його подадуть на розгляд парламенту згідно з процедурою. Про це повідомляє прес-служба УІНП.

У документі враховані пропозиції, отримані впродовж місяця від громадян України, громадських об’єднань, партійних, профспілкових організацій та державних установ. У цілому, впродовж місяця надійшло 672 звернення.

Законопроект доповнили новою категорією – «Міжнародні дні». Сюди, серед іншого, включили 8 Березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) та 1 Травня – День праці (буде вихідним).

Оскільки українці не підтримали запровадження Шевченківського дня (9 березня) і Дня сім’ї (друга п’ятниця вересня) як вихідних святкових, цю пропозицію виключили з календаря.

Водночас інститут дослухався до побажань громадськості та включив до проекту традиційне свято – День Святої Трійці. Другий день після Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним.

Також вноситься як традиційне свято Різдво Христове за григоріанським календарем, що відзначається 25 грудня (не є вихідним днем).

Неробочий святковий день пропонується не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний (окрім Різдва за юліанським календарем, 7 січня).

День Державного Прапора України відзначатиметься 4 вересня (саме цього дня підняли синьо-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради України у 1991 році).

Законопроектом упорядковано скорботні дні й запропоновано День пам’яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів – в’язнів Соловецького табору особливого призначення.

Зазначені пропозиції обговорили у фаховому експертному середовищі, зокрема за участі експертів Реанімаційного пакету реформ та інших громадських організацій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ