Упродовж серпня теленовини випустили 225 сумнівних сюжетів

Найбільш маніпулятивними телеканалами серпня стали «Україна» та «Інтер», які окрім «джинси» спекулювали на вбивствах та психічних захворюваннях. За місяць вони випустили в ефір 181 сумнівний сюжет. Про це йдеться в огляді основних трендів маніпуляцій серпня у дослідженні Медіа Sapiens «Маніпуляції і треш у новинах: тенденції серпня».

Формальну першість здобула «Україна» – в ефір телеканалу вийшли 93 сюжети, що порушували стандарти журналістської роботи.

«Аби зрозуміти, звідки в каналу Ахметова такі показники, достатньо поглянути на інфографіку піару нижче: двоє із трьох політиків піаряться в «Сегодня»; кожен третій рекламний сюжет телеканалу – про Ахметова. У «Подробностей» же трішки інша тактика – тут більшість «замовних» матеріалів критичні», – зазначають медіаексперти.

Щодо піару то в серпні своє обличчя на телеканалах найчастіше бачив депутат БПП Сергій Каплін. «Інтер» показав сюжети за його участі 23 рази. Нардеп вибився в лідери, адже інші політики зазвичай не створюють інформаційних приводів під час канікул у Верховній Раді. Петра Порошенка, наприклад, піарили вдвічі рідше, Володимира Гройсмана – в чотири рази.

«Секрет Капліна полягає в тому, що йому не потрібні актуальні інформаційні приводи, щоб з’явитися на телебаченні. «Інтер» може показувати його заяви про події річної й більше давнини, аби вони тільки критикували «Народний фронт» чи інших місцевих ворогів», – йдеться в дослідженні.

Юридичну піарну першість знову здобув Рінат Ахметов. Лідером антипіару став «Народний фронт»: в серпні про цю політичну силу вийшло 19 критичних сюжетів на телеканалі «Інтер».

Ця політсила «продовжила свою «переможну» ходу, яка стартувала ще в березні. Навіть прихід на «Інтер» нового ворога у вигляді Вадима Рабіновича (йому в серпні виділили три критичних сюжети), кампанія проти слідчого МВС Дмитра Бута (шість сюжетів), історія «шизофренії Іллі Киви» (чотири сюжети) не змогли похитнути позиції «фронтовиків», наголошують медіаексперти.

Також у дослідженні акцентували увагу на серпневій кампанії проти Міхеіла Саакашвілі на телеканалі «Україна» – тут екс-президенту Грузії присвятили 11 сюжетів та звинувачення у вбивствах.

У цілому, впродовж останнього місяця літа теленовини випустили 225 сумнівних сюжетів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ