«Інтер» заявив, що українська мова в ефірі нібито сприятиме занепаду телебачення

«Інтер Медіа Груп» на офіційному сайті свого головного телеканалу оприлюднив власну позицію: мовляв, закон про українську мову в телевізійному просторі сприятиме занепаду українського телебачення, натомість із російською в ефірі українці нібито почуватимуться набагато комфортніше.

Нагадаємо, 16 березня Верховна Рада України затвердила в першому читанні законопроект про квоти на українську мову в телеефірі. Документ встановлює обов’язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі не менше 75%.

«Ми категорично проти цього закону, який практично забороняє використання в телевізійному ефірі України будь-яких мов, окрім української. І питання полягає не у ставленні до мов – української чи російської. Питання – у ставленні до прав людини. Цей закон порушує права мільйонів громадян України, для яких російська мова є рідною. Також він порушує права носіїв інших регіональних мов, яких, крім російського, в Україні є 17», – ідеться у повідомленні телеканалу.

Крім того, представники компанії заявили, що мовний закон нібито не сприяє розвитку українського телебачення, а навпаки, завдасть серйозної шкоди.

«Неможливо створити в потрібному обсязі якісний контент українською мовою або в аналогічних обсягах зробити якісний дубляж – отже, погіршиться якість телевізійного продукту українською мовою. Ємність українського телевізійного ринку не дозволить створити якісний різножанровий україномовний продукт в обсягах, яких вимагає цей закон», – запевнили в «Інтер Медіа Груп».

Крім того, тут назвали російську мову однією зі світових. «Цією мовою мільйонними тиражами видається навчальна та художня література, знято безліч якісних фільмів. Не можна українців позбавляти доступу до такого важливої контенту.

Ми вже бачимо, до чого привів закон про введення квот на україномовні пісні на українських радіостанціях, – скільки в ефірі з’явилося низькопробного продукту», – зазначили в телекомпанії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ