31 травня деякі Інтернет-користувачі окупованого півострова скаржились на блокування соцмережі «ВКонтакте»

Один із найбільших українських Інтернет-провайдерів «Воля» попри міжнародні санкції продовжує працювати в анексованому Криму під виглядом російської компанії ТОВ «Телекомунікаційні системи» («ТС»).   Про це йдеться у журналістському розслідуванні AIN.UA.

31 травня деякі Інтернет-користувачі окупованого півострова скаржились на блокування соцмережі «ВКонтакте». При спробі зайти на сайт вони бачили повідомлення про те, що доступ до цього ресурсу заблокований згідно з указом Президента України Петра Порошенка. Повідомлення було підписано компанією «Воля».

У прес-службі українського провайдера тоді повідомили, що у липні 2014 року всі телекомунікаційні активи були продані ТОВ «Телекомунікаційні системи». Спочатку російська компанія використовувала товарний знак «Воля», але згодом самостійно зареєструвала у Роспантенті свій власний товарний знак, під яким надає послуги і зараз.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб РФ, єдиним акціонером «ТС», що володіє 100% акцій, є кіпрська компанія Aquorn Holding LTD. Її юридична адреса на Кіпрі – Тессалоникис Ніколау Пентадромос Центр, 10 поверх, офіс 1002, Лімассол, індекс 3025. За цією ж адресою зареєстровані шість із семи кіпрських юридичних осіб у структурі «Волі»: Volia LTD, Oisiw LTD, Konkur Investments LTD, Braeside Investments LTD, UKRN III New World Growth Co. LTD і Ostrella LTD. Такий збіг може пояснюватися використанням послуг єдиного реєстратора – Asoted Secretarial Limited.

Директорами власника «ТС» Aquorn Holding є Лев Блейзер і Роберт Судо – директори Volia LTD та інших, пов’язаних з нею офшорних компаній. Також вони обіймають керівні посади в компаніях-інвесторах «Волі».

6 червня 2014 року Aquorn Holding LTD вирішує видати ТОВ «ТС» кредит на суму 49 500 доларів. Кошти перераховують 20 червня. За три з половиною місяці, 3 жовтня 2014 року, Aquorn Holding LTD погоджується купити 100% ТОВ «ТС» за 71 500 доларів. Дані про угоду занесені до реєстру РФ вже 6 листопада 2014 року. 24 листопада російська компанія виплатить вже своєму власникові весь кредит, включаючи 10% комісії. Весь цей час і до сьогодні Aquorn Holding LTD є дочірньою компанією Volia LTD. При цьому в самій компанії «Воля» зв’язок між зазначеними компаніями заперечують.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ